Akce

SOBOTA 12.12.2009

15:00, Praha, roh náměstí Republiky a Truhlářské
Pouliční představení berlínského souboru Lick Me Happy nazvané Parallel Worlds

18:00, TRUHLA (Truhlářská 11, Praha 1)
Panelová diskuse na téma městského prostoru z kritické perspektivy. Zazní příspěvky na následující témata: úvod do gentrifikace; homogenizace městského prostředí; radikální antigentrifikační aktivity v Berlíně; veřejné prostory a nerovnosti v rozhodování o změnách v kapitalistickém městě; zkušenosti s privatizací bytů, protestech obyvatelstva, obrovských stavbách a aroganci moci z pohledu bývalého zastupitele Prahy 1.
Prezentující se problematice proměn současného města dlouhodobě věnují a pocházejí z akademického nebo aktivistického prostředí.  Část příspěvků bude v angličtině, překlad je zajištěn.


NEDĚLE 13.12.2009

20:00, Infoshop u Tichého Františka (Truhlářská 11, Praha 1 – druhé patro)
Premiéra zbrusu nového českého dokumentu Squat Wars z dílny Jana Hanuše, který přibližuje historii českého squattingu především formou rozhovorů s obyvateli a obyvatelkami dnes již zaniklých squatů Milada, Zenklovka a Ladronka.  Film je v češtině a má 27 minut. Po promítání filmu proběhne diskuse s jeho aktéry.
Trailer 1, Trailer 2

ÚTERÝ 15.12.2009

19:00, Infoshop u Tichého Františka (Truhlářská 11, Praha 1 – druhé patro)
Promítání filmu Boom: The Sound of Eviction (2001) od autorského kolektivu Francine Cavanaugh – A. Mark Liiv – Adams Wood. Film je v anličtině bez titulků a má 96 minut.

ČTVRTEK 17.12.2009

20:00, Infoshop u Tichého Františka (Truhlářská 11, Praha 1 – druhé patro)
Promítání filmu The Garden (2008) režírovaného Scottem Hamiltonem Kennedym a nominovaného na Oscara za neljepší dokument roku 2008. 14 akrová komunitní záhrada v South Central Los Angeles byla největší svého druhu v USA. Začalo sa na ní pracovat s cílem ozdravit L.A. po devastujících riotech v roce 1992. Od té doby farmáři ze South Central vytvořili zázrak uprostřed jedné z nejzdevastovanějších čtvrtí v zemi. Pěstovali vlastní jídlo pro celé rodiny a vytvářeli komunitu. Dokud jejich oázu nezačaly ohrožovat buldozery developerské společnosti. „The Garden“ je nekompromisní pohled na boj mezi městskými farmáři a městem Los Angeles stojícím za mocným developerem, který chce zahrady zničit a postavit místo nich sklady. Film je v angličtině s anglickými titulky a má 80 minut.
Trailer


Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: